Колишній директор Центрального розвідувального управління (ЦРУ) і Агентства національної безпеки (АНБ) Сполучених Штатів Америки Майкл Хейден вкотре нещадно розкритикував чинного американського президента Дональда Трампа. Так, за його словами, він є "корисним ідіотом" господаря Кремля Володимира Путіна, передає "РБК-Україна" за посиланням на інтерв'ю Хейдена німецькому виданню Bild am Sonntag. "У листопаді, за кілька днів до виборів, я задався питанням про дивну симпатію Дональда Трампа до Володимира Путіна", – зауважив колишній голова ЦРУ. Він також підкреслив, в Кремлі вважають, що Трамп – "polezni durak" (видання переклало цей вислів на німецьку мову як "корисний ідіот" – "24"). Як відомо, цей термін виник у західній політичній лексиці в період холодної війни та позначає наївну людину з Заходу, яка симпатизує Москві, але використовується нею у своїх цілях як маріонетка. Також Хейден додав, що він із глибоким розчаруванням змушений констатувати, що це визначення досі є підходящим для Трампа. "Уряд Трампа, що працює вже 120 днів, звільнив генпрокурора і директора ФБР, які відкрито виступали з відмінними від "офіційної" політичними позиціями. У США вже починаєш почуватися трохи як у Нікарагуа", – заявив колишній силовик. На його думку, американські спецслужби вважають вкрай імовірним те, що Росія вплинула на хід виборчої кампанії в США, а сам Хейден у цьому практично впевнений. "Росіяни не маніпулювали підрахунком бюлетенів. Однак вони вплинули на передвиборну гонку, причім, їхні дії увінчалися успіхом", – вважає він. Крім того, колишній директор американських спецслужб вважає сайт Wikileaks частиною російської розвідки. "Думаю, що російські спецслужби організували крадіжку секретної інформації. А потім поширили ці дані через кілька інтернет-майданчиків, зокрема через уже чинну Wikileaks і створену ними ж DCLeaks", – резюмував Хейден.2 3
Комментариев нет:
Отправить комментарий